Cześć,

przygotowaliśmy dla Was aktualizację pytań i odpowiedzi dotyczących podróżowaniu w pandemii:

CZY Z POLSKI MOŻNA LATAĆ ZA GRANICĘ?

Jak najbardziej, granice są w pełni otwarte i dostaniecie się praktycznie do każdego kraju świata, o ile on wpuszcza obcokrajowców. 

CZY PO POWROCIE DO POLSKI JEST KWARANTANNA? 

Obecnie po powrocie z jakiegokolwiek kraju świata, przy locie z przesiadką, nie trzeba odbywać kwarantanny po powrocie. Jeśli jednak wracalibyście lotem BEZPOŚREDNIM z kraju, który jest na liście zakazanej, to kwarantanna może zostać narzucona. Przykład wracacie z Malediwów lotem BEZPOŚREDNIM – Malediwy – Warszawa to może być konieczna kwarantanna, a jeśli lecicie lotem Malediwy – Frankfurt / Zurych / Doha / Dubaj – Warszawa, to kwarantanna nie będzie wymagana. 

DO JAKICH KRAJÓW OBECNIE NIE MOŻNA LATAĆ?

Zgodnie z ustawą o zakazie lotów, zakazane są loty BEZPOŚREDNIE do  Argentyny, Bahamów, Belize, Bośni i Hercegowiny, Chile, Czarnogóry, Brazylii, Bahrajnu, Ekwadoru, Indii, Iraku, Izraela, Kolumbii, Kostaryki, Kuwejtu, Libii, Macedonii, Malediwów, Mołdawii, Omanu, Panamy, Paragwaju, Peru, Trynidadu, Wysp Zielonego PRzylądka, USA. Wszystkie loty z przesiadkami są jednak dozwolone.

Przykład – Warszawa – Malediwy – zakazane, ale Warszawa – Frankfurt – Malediwy – już dozwolone. Tak samo w przypadku każ∂ego z powyższych krajów. 

CZY JEST MOŻLIWE ZAMKNIĘCIE GRANIC W NAJBLIŻSZYM CZASIE?

Zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej dotyczącym podróżowania w strefie Schengen, granice krajów wspólnoty mają być otwarte, a podróżowanie możliwe. Kraje wspólnoty mogą stosować środki wpływające na poprawę bezpieczeństwa podróży (test na COVID-19), ale nie mogą zamykać swoich granic. Dodatkowo jak w 15-ego marca Polska zamykała granice, to mieliśmy dziennie około 50 nowych przypadków osób chorych na koronawirusa i była realna szansa na zminimalizowanie transmisji wirusa. Dlatego też granice zostały zamknięte, by zatrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Teraz gdy w Polsce jest dziennie po kilka tysięcy przypadków, a wirus jest obecny w każdym kraju świata, środek w postaci zamknięcia granic nie zmieniłby de facto nic. Skala przyrostów nowych zarażeń byłaby taka sama. 


Bazując na powyższym oraz wypowiedziach polskiego rządu, szansa na zamknięcie granic jest obecnie minimalna. 

CO GDYBY JEDNAK GRANICE ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE A MAM ZAREZERWOWANY WYJAZD?

Jeśli jednak nastąpiłoby zamknięcie granic, to lot z automatu jest anulowany i procesowany jest zwrot środków za bilety lotnicze. Jeśli zakup biletu odbył się przez pośrednika, to czas oczekiwania na zwrot może wynieść do 6-9 miesięcy. Jeśli jednak kupiliście bilet bezpośrednio w liniach lotniczych to zwrot będzie dużo szybszy i potrwa 2-3 miesiące. 

CZY WARTO REZERWOWAĆ WYJAZDY W PANDEMII?

Z naszej perspektywy warto ze względu na niskie ceny, ale nie tylko. Obecnie obłożenie w hotelach jest niższe, atrakcje są otwarte i nie ma kolejek, jak to jest zazwyczaj. Warto jednak pamiętać by rezerwując wyjazd nie płacić wszystkiego od razu. Dzielić płatność tak by w razie zmiany rozkładowej, czy anulacji nie stracić żadnych środków. Jeśli chcecie się zabezpieczyć, to najlepszą opcją jest opłacenie biletów lotniczych z góry, a hotelu i transferu na miejscu. Dodatkowo bookując bilety warto dopłacić kilka-kilkanaście procent wartości biletu i zarezerwować go bezpośrednio w liniach lotniczych. Tym sposobem minimalizujemy ryzyko praktycznie do zera. 

Tyle na dziś. Jeśli macie jakieś pytania do nas, to śmiało piszcie. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć! 

©2023 Tani Bilet V2Tworzenie stron internetowych Astrabit

Kontakt

Nie jesteśmy teraz w pobliżu. Ale możesz wysłać do nas e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.

Wysyłanie

Godziny pracy


Dzień dobry,

Nasza infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00. W święta i dni wolne od pracy prosimy o kontakt przez Facebooka - www.facebook.com/tanibilet. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na e-maila - marcin@tanibilet.eu.  Postaramy się odpisać tak szybko jak to będzie możliwe.

Pozdrawiamy Zespół Tanibilet.eu

This will close in 20 seconds

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account